• +420 605 477 433

Otevřeli jsme jarní semestr 2024/2025!

Začínáme s kurzy průběžně v únoru a březnu 2024 a hlásit se můžete právě teď 🙂

 

Co je Teaspoon Club?

Angličtina pro seniory…

Říkáte si: „To už není pro mě.“ „To nemá smysl.“

Přitom tajně toužíte se opět něčemu novému učit?

Zvládnete to i vy! 

Jmenuji se Alžběta Rychtecká a se svými kolegyněmi učím seniory angličtinu.

Naše kurzy probíhají v malých skupinkách, a tak vám můžeme slíbit velmi osobní přístup i tempo.

Žádné lavice, jen příjemně neformální prostředí, kde se nemusíte bát na cokoli zeptat. Náš koncept se kapku inspiroval tradicí anglických čajových klubů. Přijďte k nám na šálek čaje, u kterého si budete moci poklábosit s vrstevníky, a ještě se naučíte novému jazyku.

Tahle aktivita vás chytne za úsměv a nepustí.

Zkuste to, je čas 🙂

Alžbětin styl výuky a přístup byl velmi dobrý, a i když jsme občas byli tužším materiálem, shodli jsme se na tom, že nám v tom roce dala z výuky nejvíce ze všech minulých i pozdějších učitelů.

Jiří Arnošt

Proč začít?

Cvičte mysl. Nenechte hlavu na holičkách a nabídněte jí pomocnou aktivitu. Váš mozek si bude mlaskat.  Učení cizímu jazyku udržuje myšlení svěží, úsudek ostrý a paměť spolehlivou.

Tak, jako v anglických čajových klubech, i u nás díky hravému stylu výuky, malým skupinkám do 10 lidí a šálku čaje, kávy a něčemu malému na zub panuje příjemná neformální atmosféra.

Pravidelnost. Každý týden něco, na co se můžete těšit.

Přijďte na i na vánoční besídku nebo setkání kurzu ke konci roku. Jednou za čas pořádáme klubová setkání s vánočním programem, v angličtině i češtině a celkově si počínáme jako dobrá parta, kde se každý cítí vítán 🙂

Pokud budete s úkoly, texty nebo třeba jen se  slovíčkem v koncích, jsem vám k dispozici, zavolejte a já vám poradím.

A na závěr to nejlepší. Získáte milé známé, angličtina s nimi bude potěšením a dokonce i koníčkem!

Kromě neotřelého způsobu Alžbětiny výuky a naprosté profesionality, oceňuji neformální lidský přístup a především nezapomenutelnou osobnost, která Vás nikdy nepřestane bavit.

Nora Rotterová

Jakým stylem rády učíme?

 • Na svých kurzech máme nejraději pohodovou atmosféru, kde se každý cítí dobře….
 • A tak žádné lavice, jen příjemně neformální prostředí, kde se nemusíte bát na cokoli zeptat. Náš koncept se kapku inspiroval tradicí anglických čajových klubů. Přijďte k nám na šálek čaje, u kterého si budete moci poklábosit s vrstevníky, a ještě se naučíte novému jazyku.
 • Říká se, že opakování je matka moudrosti. My tvrdíme, že je to její babička. Často proto opakujeme, a to zábavnou formou. Měníme aktivity tak, aby bavily nejen studenty, ale i nás. A prý je to poznat!

 • Tempo kurzu je pohodové, vhodné i pro aktivní seniory.

  Budeme na vás mluvit anglicky, když ale něco nechytíte, dovolíme si půjčit slovíčko z jazyka českého. Musíme si přeci rozumět 🙂

Co všechno se naučíte:

 • Být na sebe aspoň trochu hodní a promíjet si „to, že si nemohu vzpomenout“ nebo „to, že hned plynule nemluvím“. Všechno má svůj čas.
 • Pracovat se slovní zásobou, a především díky novým slovíčkům trénovat paměť.
 • Mluvit a rozumět v angličtině během různých situací. V angličtině postupně i automaticky reagovat, ale to chce opět čas 🙂
 • Porozumět lépe jazyku nových médií, která často bývají v angličtině… například internet nebo různé počítačové programy.
 • Psát a číst materiály z každodenního života, knihy, noviny, úřední dokumenty a třeba i milostné dopisy 🙂

Druhy členství a nabídka kurzů

Teaspoon
Starter Club

úplní začátečníci

Přihlaste se na kurzy angličtiny, ve kterých si rozšíříte jazykové obzory, potrénujete mysl a seznámíte se s dalšími vrstevníky se stejnou motivací. Společně to zvládneme!

3 300 Kč/pololetí

Teaspoon
Explorer Club

(velmi) mírně pokročilí

Už jste se někdy s angličtinou potkali, možná něco pozapomněli a něco utkvělo? Pak by pro vás byly ideální moje skupinky mírně i více pokročilých. Ničeho se není třeba obávat, paměť oprášíme, mezery doplníme a celkově znalosti přeleštíme 🙂

3 500 Kč/pololetí

Teaspoon
Conversation Club

praktická konverzace

Konverzační klub vás zahalí do příjemně odpočinkové atmosféry, která vás bude vyzývat k výměně informací, znalostí, a hlavně učení se. Zaměříte se na upevnění gramatiky a slovíček, ale především také na praktická témata ze života.

3 600 Kč/pololetí

Přihláška ke kurzům

Je to jednoduché. Zavoláme si, popovídáme si o vaší představě, o tom, jak to u nás probíhá a třeba i o tom, jaký druh čaje máte rádi 🙂 Pak vám navrhnu kurz, který by vám nejlépe vyhovoval a probereme i časové možnosti.

* Povinná políčka

S veškerými údaji bude zacházeno podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Zasláním své přihlášky souhlasíte s níže uvedenými obchodními podmínkami.

Kde se setkáváme?

 • Emauzské opatství
  Vyšehradská 49/320
  128 00 Praha 2 – Nové Město

  Vstup z ulice Na Slovanech.

  nebo v ONLINE místnosti na internetu přes naše výukové rozhraní (odkaz od nás budete mít emailem)